past events

praga enogastronomicaSpolečnost Socieurs s.r.o. uspořádala ve dnech 12. – 15. září 2019 press trip pro italské novináře, cílem kterého bylo představit Prahu jako významnou kulinářskou destinaci – upozornit na české šéfkuchaře, kteří si zaslouží pozornost mezinárodních průvodců pro svůj jedinečný přístup k české kuchyni, kterým dokáží zaujmout i tu nejnáročnější zahraniční klientelu. V rámci press tripu byla novinářům (mezi kterými jsou i sommeliéři a hodnotitelé mezinárodních soutěží vín) představena kvalitní vína českých a moravských vinařů s cílem přispět k jejich propagaci v zahraničí a dále propojit tuzemská vína s vysokou gastronomií.

Italové patří k početné skupině turistů, kteří každoročně navštíví Českou republiku a kteří mají tendenci vyhledávat kvalitní místní produkty (v roce 2018 navštívilo ČR 409 903 turistů z Itálie, je to o 5,2 % více než v roce 2017). Participujíci novináři byli zástupci významných italských denníků a magazínů, které se věnují vysoké gastronomii, vínům a cestování, konkrétně: Dove Viaggi Corriere, Repubblica Sapori, Fly Alitalia Magazine, Identità golose, Reporter Gourmet, L’Espresso, Viaggi24, Food24 a Lonely Planet.

V případě zájmu o zařazení do budoucích programů kontaktujte pr@socieurs.com, případně volejte na tel. číslo +420 228 883 550.